قلعه متحرک هاول | Howl's Moving Castle
سینمایی مدت زمان: 119 دقیقه سال تولید: 2004

دانلود انیمیشن قلعه متحرک هاول با دوبله فارسی Howl's Moving Castle

انیمیشن قلعه متحرک هاول اثر دیگری از «هایائو میازاکی» کارگردان انیمیشن های شهر اشباح و شاهزاده مونونوکه است. این انیمیشن با برداشتی آزاد از رمانی با همین نام ساخته شده است و درباره‌ی تاثیرات مخرب جنگ بر احساسات انسان‌ها است. این انیمیشن در جشنواره‌ فیلم ونیز در سال 2004 اکران شد و در صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های ژاپنی قرار گرفت.

داستان انیمیشن قلعه متحرک هاول با دختری کلاه دوز به نام «سوفی» شروع می‌شود. زمان جنگ است و هواپیماهای جنگنده گاه به گاه از بالای شهر عبور می‌کنند. اما چیزی که نظر سوفی و بقیه را به خودش جلب می‌کند، عبور یک قلعه‌ی بزرگ با پاهایی بلند در جاده‌ی نزدیک شهر است. آنها از پنجره‌ی خانه می‌توانند راه رفتن قلعه را ببینند. آن قلعه متعلق به جادوگری به نام هاول است که از او قصه‌های زیادی تعریف می‌کنند. یک روز کاری دیگر برای سوفی به اتمام می‌رسد و او در حال رفتن به خانه است که چند سرباز مزاحمش می‌شوند. در همین هنگام مرد جوان و زیبایی به کمک او می‌آید و او را از آن محل دور می‌کند.

روز بعد سوفی در حال جمع‌آوری و تعطیل کردن مغازه است که یک جادوگر وارد آنجا شده و سوفی را به یک پیرزن تبدیل می‌کند و در آخر می‌گوید به هاول سلام برسان. ظاهرا آن جادوگر برای پیروزی در جنگ، همه‌ی جادوگرها را فراخوانده و همه با او همراه شدند به غیر از هاول که نه تنها با او همراه نشده بلکه به جنگ هواپیماهای بمب‌افکن هم می‌رود. سوفی که با ظاهر جدیدش نمی‌تواند در میان دوستان و آشنایان برود، تصمیم می‌گیرد به مسیر عبور جادوگرها برود. او در راه با یک مترسک آشنا می‌شود و این زمینه‌ی ورودش به قصر هاول را فراهم می‌کند...

انیمیشن قلعه متحرک هاول نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال شد اما آن را به رقیبش انیمیشن والاس و گرومیت باخت. با این حال، این انیمیشن نقدهای بسیار خوبی دریافت کرده است. امیدواریم از تماشای کارتون قلعه متحرک هاول با دوبله فارسی در وب سایت ویزور لذت ببرید.

انیمیشن جذاب مربی اژدها 3 نیز از دیگر انیمیشن های محبوب با تم مشابه است که می توانید آن را در وب سایت ویزور تماشا کنید. اگر به تماشای انیمیشن های جدید 2020 علاقه دارید از شما دعوت می‌کنیم انیمیشن روح 2020 ، سونیک خارپشت و بچه رئیس زبان اصلی را نیز در وب سایت ویزورکیدز تماشا کنید.

نقد و بررسی


ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.