داستان اسباب بازی۴ | Toy Story 4
سینمایی مدت زمان: 100 دقیقه سال تولید: 2019

 «اندی» بزرگ شد و چون می‌خواست به کالج برود، اسباب‌بازی‌هایش را به «بانی» بخشید تا با آنها بازی کند. اوضاع خوب پیش می‌رفت تا اینکه روز اول مهدکودک رفتن «بانی» فرا رسید. او که در فضای کلاس احساس تنهایی می‌کرد، با چند وسیله‌ی بدرد نخور برای خودش یک اسباب‌بازی درست کرد و اسمش را «فورکی» گذاشت. «بانی» حسابی به «فورکی» وابسته شد اما «فورکی» که خودش را زباله می‌دانست مرتبا به سمت سطل زباله می‌رفت که با دخالت «وودی» و سایرین از دور انداخته شدن نجات پیدا می‌کرد.

خانواده‌ی «بانی» تصمیم گرفتند برای آخر هفته به یک سفر کوتاه بروند و او تمام اسباب‌بازی‌ها مثل «وودی»، «باز لایتیر» و دیگران را برداشت تا در این سفر او را همراهی کنند. نگهداشتن «فورکی» در کنار «بانی» و فهماندن این مساله که او اسباب‌بازی ارزشمندی است، همه را خسته کرده بود تا اینکه فورکی خودش را از اتومبیل به بیرون انداخت و وودی ناچارا او را دنبال کرد. حالا آنها وارد دنیای جدیدی شدند و باید خودشان را به بقیه می‌رساندند. در این میان، وودی به طور اتفاقی به دوست قدیمی‌اش «بو» بر می‌خورد که دیگر آن عروسک قبل نیست و زندگی‌اش تغییرات زیادی کرده است. اتفاقات زیادی در پیش است و باید دید این اسباب‌بازی‌ها دوباره به هم می‌رسند یا نه؟

انیمیشن داستان اسباب‌بازی ٤ ، با بودجه‌ای در حدود ٢٠٠ میلیون دلار ساخته شد و بیش از یک میلیارد دلار فروش داشت. این انیمیشن ماجراجویانه و کمدی بعد از مینیون‌ها، شگفت‌انگیزان ٢، فروزن، فروزن ٢ و شیرشاه در رده‌ی ششم پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینما (در فروش جهانی) قرار دارد.

همچنین انیمیشن داستان اسباب‌بازی ٤ برنده‌ی جایزه اسکار بهترین انیمیشن در جوایز اسکار ٢٠٢٠ شد. این انیمیشن در بخش بهترین موسیقی متن هم نامزد دریافت این جایزه شده بود. داستان اسباب‌بازی ٤ در بخش بهترین انیمیشن در بفتا و گلدن‌گلوب هم نامزد شده بود اما جایزه‌ی بفتا ٢٠٢٠ به انیمیشن کلاوس و گلدن‌گلوب ٢٠٢٠ به لینک گمشده رسید. 

لینک‌های دانلود

نقد و بررسی

karen ۹۸/۱۲/۲۴
عالی حرف ندارع

ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.