شعبده باز | The Illusionist
سینمایی مدت زمان: 68 دقیقه سال تولید: 2010

دانلود انیمیشن شعبده باز دوبله فارسی The Illusionist

دانلود انیمیشن the illusionist دوبله فارسی

داستان انیمیشن شعبده باز از سال 1959 در پاریس شروع می‌شود. یک تردست کهنه کار که دیگر طرفداری برایش نمانده و زندگی‌اش بی رونق شده است تصمیم می‌گیرد همه‌ی لوازمش را جمع کند و با خرگوشش به لندن برود. در لندن اوضاع عوض شده و برای تردست سخت است که خودش را با این دنیای مدرن تطبیق دهد. در سالن‌های نمایش بزرگ برای او جایی نیست بنابراین او در کافه‌های کوچک کارش را شروع می‌کند و مردم را سرگرم می‌کند.

در یکی از اجراهایش او با دختری به نام «آلیس» آشنا می‌شود. آلیس شیفته‌ی اجراهای او می‌شود و کارهایش را باور می‌کند. این آشنایی آغاز اتفاقات جدیدی است که زندگی هر دوی آنها را برای همیشه تغییر می‌دهد...

انیمیشن شعبده باز یا همان انیمیشن تردست ، یک انیمیشن فرانسوی-بریتانیایی است. فیلمنامه‌ی این انیمیشن را کارگردان و کمدین فرانسوی،«ژاک تاتی» در سال 1956 نوشته است. ساخت این انیمیشن از آنجا آغاز شد که سال 2006 کارگردان فرانسوی «سیلوین شومه» در کلاس درسش در لندن، فیلمنامه‌ی شعبده باز را خواند و تصمیم گرفت آن را به صورت یک لایواکشن در بیاورد. سپس در طی صحبتی که با کوچکترین فرزند شومه یعنی «سوفی» داشت، نظرش تغییر کرد. سوفی پیش از مرگش در سال 2001 به او پیشنهاد داد که از این فیلمنامه یک انیمیشن بسازد زیرا دوست ندارد نقش پدرش را شخص دیگری بازی کند.

انیمیشن شعبده باز یا تردست The Illusionist به کارگردانی Sylvain Chomet با بودجه‌ای در حدود 17 میلیون دلار در استودیو فیلم ادینبرا با انیماتورهایی از کشورهای مختلف ساخته شد. اگرچه این انیمیشن در گیشه شکست خورد اما بازخوردهای بسیار خوبی گرفت. علاوه بر این، انیمیشن شعبده باز نامزد دریافت جایزه اسکار و گلدن گلوب در بخش بهترین انیمیشن سال شد. البته هر دو جایزه در آن سال به رقیبش انیمیشن داستان اسباب بازی 3 رسید. انیمیشن شعبده باز یا تردست دوبله فارسی را هم اکنون می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.

ضمن آن که اگر در جستجوی منبعی برای تماشای جدیدترین انیمیشن های جدید هستید، علاوه بر دانلود انیمیشن the illusionist دوبله فارسی می توانید دیگر انیمیشن های محبوب جهان مانند انیمیشن به پیش ، مربی اژدها، اسکوب ، جیمی نوترون پسر نابغه، ویلوبی ها و... را در وب سایت ویزور دانلود و تماشا کنید.

نقد و بررسی


ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.