عروسک های زشت | UglyDolls
سینمایی مدت زمان: 67 دقیقه سال تولید: 2019

در انیمیشن عروسک های زشت / UglyDolls ماجرا اینطور شروع می‌شود که در کارخانه عروسک‌سازی، عروسک‎های معیوب را از چرخ تولید خارج می‌کنند و به بیرون می‌اندازند. عروسک‌هایی که سالم هستند و سیستم آنها را تایید می‌کند اما برای بسته‌بندی شدن و رسیدن به کودکان به مرحله تولید می‌روند. اما چه بر سر عروسک‌های زشت و معیوب می‌آید؟

در جایی به دور از چشم همه آنها در شهری در کنار هم زندگی خوب و شادی دارند. در میان آنها یک عروسک به نام خندون (موکسی) آرزو دارد که بالاخره یک بچه او را انتخاب کند. او هرروز با این امید که امروز حتما همان روز موعود است خوشحال و سرحال از خواب بیدار می‌شود. اما وقتی از این صبر کردن خسته می‌شود فکری به ذهنش می‌رسد. او می‌بیند که گاه به گاه از درون یک لوله که بالای شهر قرار گرفته یک یا چند عروسک زشت مثل خودشان به شهر اضافه می‌شود. «خندون» متوجه می‌شود که تنها راه خروج از شهر همین لوله است. او از چند نفر از دوستانش خواهش می‌کند با او به دورن لوله بروند و سرو گوشی آب بدهند. آنها هم قبول می‌کنند اما همین که پای خندون به آن لوله می‌رسد تصمیم می‌گیرد راه را ادامه دهد تا ببیند به کجا می‌رسد. بعضی دوستانش در ابتدا مخالف هستند اما بالاخره راضی می‌شوند.  

آنها به جایی می‌رسند که در آن همه‌ی عروسک‌ها با وجود زیبا بودن باز هم برای بی‌عیب و نقص بودن با هم در رقابت هستند. مسلما در میان آن همه عروسک زیبا، خندون و دوستانش شانسی ندارند. باید دید آنها برای رسیدن به آرزویشان یعنی داشتن یک بچه که آنها را دوست داشته باشد، چکار می‌کنند.

انیمیشن کمدی-موزیکال و ماجراجویانه عروسک های زشت اوایل تابستان ٢٠١٩ اکران شد و توانست امتیاز متوسطی از مردم بگیرد.خواننده‌های مطرح و محبوب آمریکایی کلی کلارکسون، پیت بول و نیک جوناس در این انیمیشن به صدا پیشگی پرداخته‌اند که باعث شده به محبوبیت جهانی آن افزوده شود. کسانی که این انیمیشن را دیده‌اند معتقدند مفاهیم عمیقی در آن نهفته است که می‌تواند روی تفکرات بچه‌ها تاثیر مثبت بگذارد.امیدواریم از تماشای این انیمیشن دوبله فارسی لذت ببرید.