خرس برادر 1 | Brother Bear 1
سینمایی مدت زمان: 85 دقیقه سال تولید: 2003

انیمیشن دوبله فارسی خرس برادر 1 / Brother Bear

در انیمیشن خرس برادر ، سه برادر به نام های «دیناهی»، «سیتکا» و «کینای» در قبیله‌ای در کنار مردمان خود زندگی آرامی دارند. کینای برادر کوچکتر است و قرار است به زودی نشان مقدسش را دریافت کند. او از این بابت خوشحال است چون احساس بزرگی می‌کند. کینای منتظر است تا یک نشان شیر برای شجاعت‌هایش دریافت کند. شب موعود فرا می‌رسد و بزرگ قبیله به کینای می‌گوید برای اینکه یک مرد بشود اعمالش باید از نشانش درس بگیرند: عشق. او می‌گوید کینای باید عشق را سر لوحه زندگی‌اش قرار دهد و بعد بزرگ قبیله به او نشان یک خرس را می‌دهد.

کینای از گرفتن نشان خرس عشق اصلا راضی نیست. برادرش دیناهی نشان عقل دارد و او را مسخره می‌کند. اما برادر دیگرش سیتکا که نشان عقاب راهنما دارد او را آرام می‌کند و می‌گوید شاید در ابتدا دلیل گرفتن نشانت را درک نکنی اما بعدها متوجه آن خواهی شد. در کل کینای از خرس‌ها متنفر است اما دست سرنوشت یک روز او را به یک خرس تبدیل می‌کند. حالا او باید زندگی کردن در قالب یک خرس را یاد بگیرد...

انیمیشن خرس برادر چهل و چهارمین انیمیشن بلند از کمپانی والت دیزنی است. این انیمیشن آخرین اثری بود که در استودیو MGM ساخته شد چون بعد از آن این استودیو تعطیل شد. انیمیشن خرس برادر که با بودجه‌ای در حدود 46 میلیون دلار ساخته شده است در 1 نوامبر 2003 اکران شد و بازخوردهای بسیار خوبی گرفت. این انیمیشن بیش از 250 میلیون دلار فروش داشت که موفقیت تجاری دیگری برای کمپانی دیزنی بود. به علاوه، این انیمیشن نامزد دریافت جایزه بهترین انیمیشن سال در جوایز اسکار شد. انیمیشن دوبله فارسی خرس برادر 1 / Brother Bear را می‌توانید در اپلیکیشن یا وب سایت ویزور کیدز تماشا کنید. همچنین گزیده‌ای از بهترین انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی مثل سیندرلا، سفید برفی و هفت کوتوله و زیبای خفته در ویزور در دسترس علاقمندان قرار دارد. امیدواریم از تماشای آنها لذت ببرید.