شهر موشها
سینمایی مدت زمان: 78 دقیقه سال تولید: 1364

دانلود فیلم سینمایی شهر موشها

فیلم سینمایی شهر موشها برگرفته از سریال نوستالژیک مدرسه موشها است. مدرسه موشها در سال 1360 به صورت یک جنگ 10 قسمتی پخش شد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت. کارگردان این مجموعه عروسکی «مرضیه برومند» است و صداپیشه‌هایی مثل «ایرج طهماسب»، «فاطمه معتمد آریا»، «حمید جبلی» و زنده یاد «مرتضی احمدی» در آن حضور داشتند. بعد از این جنگ کوتاه، به سفارش گروه کودک شبکه یک سیما، سری دوم مدرسه موشها این بار در 103 قسمت پخش شد. این سریال عروسکی جمعه‌ها ظهر نشان داده می‌شد و آخرین قسمت آن سال 63 پخش شد. البته تا سال‌ها بعد این سریال بازپخش شد.

سال 1364 که سریال مدرسه موشها در اوج محبویت بود، فیلم سینمایی شهر موشها ساخته و پخش شد. کارگردان عروسکی این فیلم، مرضیه برومند و کارگردان تلویزیونی «محمدعلی طالبی» هستند. در مدرسه موشها محتوای داستان بیشتر به تشویق بچه‌ها برای رفتن به مدرسه می‌پرداخت اما در شهر موشها شخصیت «اسمشو نبر» که همان گربه‌ی ناقلای شهر بود پررنگ‌تر شد.

در فیلم شهر موشها داستان از این قرار است که اسمشو نبر به شهر موشها حمله می‌کند. همه خیلی زود شهر را ترک می‌کنند. پدر و مادرها و بزرگترها از یک مسیر سخت می‌روند تا هرچه زودتر شهر جدید را برای ورود بچه‌ها آماده کنند و موش کوچولوهای مدرسه با آقا معلم و آشپزباشی از یک راه طولانی راهی می‌شوند. هنوز خطر حمله‌ی اسمشو نبر وجود دارد...

شهر موشها در زمان خودش بسیار محبوب شد. حدود 30 سال بعد در سال 1393 مرضیه برومند قسمت دوم شهر موشها را با عنوان شهر موشها 2 ساخت. این فیلم مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت و توانست در هفته‌های اول اکرانش پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود. فیلم سینمایی شهر موشها را می‌توانید از وب سایت و اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا یا آن را دانلود کنید.

عوامل

card image

مرضیه برومند

کارگردان

مشاهده آثار

card image

علی طالبی

کارگردان

مشاهده آثار