گیسو کمند | Tangled
سینمایی مدت زمان: 100 دقیقه سال تولید: 2011

دانلود انیمیشن گیسو کمند Tangled

دانلود کارتون گیسو کمند دوبله فارسی جدید

داستان انیمیشن گیسو کمند از اینجا آغاز می شود: در زمان‌های خیلی دور، قطره‌ای از خورشید به روی زمین میچکد. از آن گلی طلایی میروید که خاصیت جادویی و درمانی دارد. جادوگری پیر آن را پیدا میکند. وقتی جادوگر برای گل آوازی خاص می‌خواند، گل درخشان شده و جادوگر هم به صورت زنی جوان در می آید. او دور گل را میپوشاند تا کسی آن را پیدا نکند.

کمی آن طرف‌تر، در آن سرزمین پادشاهی عادل با ملکه‌اش حکمرانی می‌کنند. مدتی می‌گذرد و ملکه باردار می‌شود اما در همان زمان به شدت بیمار می‌گردد و هیچ پزشکی قادر به درمانش نیست. مردم به فکر می‌افتند تا گل طلایی جادویی را برای درمان ملکه پیدا کنند. آنها بالاخره گل را پیدا می‌کنند، آن را برای ملکه می‌برند و او درمان می‌شود. کمی بعد او صاحب دختری مو طلایی به نام «راپانزل» می‌شود. جادوگر یک شب پنهانی وارد قصر شده و بالای سر نوزاد می‌رود. او متوجه می‌شود که قدرت گل به درون موهای راپانزل راه یافته است. او یک دسته از موها را می‌بُرد تا با خودش ببرد اما درمی‌یابد که موها فقط تا زمانی که قیچی نشده‌اند خاصیت جادویی دارند.

در ادامه انیمیشن گیسو کمند خواهید دید که جادوگر، راپانزل را می‌دزدد. شاه و ملکه هرجا را جستجو می‌کنند اثری از او پیدا نمی‌کنند. جادوگر او را به بالای برج بلند و بدون ورودی برده و او را مثل فرزند خودش بزرگ می‌کند. اما راپانزل از این وضعیت راضی نیست. او دلش می‌خواهد دنیای بیرون از برج را ببیند اما هر بار از مادرش درخواست می‌کند که بیرون برود، مادرش (جادوگر) او را از خطرهای بیرون می‌ترساند. راپانزل از پنجره‌ی برج می‌بیند که هرسال حوالی روز تولدش از دوردست صدها فانوس درخشان به هوا می‌روند و او آرزو دارد یک بار این منظره را از نزدیک ببیند. 

تا اینکه یک روز راپانزل با پسر جوانی به نام «یوجین» که از حوالی برج می‌گذرد آشنا می‌شود. او به پسر قول می‌دهد که اگر او را به همان ‌جایی که فانوس‌ها به آسمان می‌روند برساند، یک تاج طلا به او خواهد داد. پسر که در واقع یک دزد است، شرط را می‌پذیرد و به این ترتیب آنها وارد سفری پرماجرا می‌شوند. اگر دوست دارید بدانید در آخر ماجرای گیسو کمند چه اتفاقی خواهد افتاد، می توانید این انیمیشن ماجرجویانه و کمدی جذاب را در سایت و اپلیکیشن ویزور تماشا کنید.

انیمیشن گیسو کمند Tangled اثری از کمپانی والت دیزنی و برگرفته از داستان افسانه‌ای راپونزل یا همان راپانزل است. این انیمیشن اواخر سال 2010 اکران شد. انیمیشن گیسو کمند نامزد جوایز بزرگی مثل اسکار بهترین موسیقی و گلدن گلوب بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی متن شد اما جایزه‌ای به دست نیاورد. هر دو جایزه آن سال به انیمیشن داستان اسباب بازی 3 تعلق گرفت.

 امیدواریم از تماشای انیمیشن دوبله فارسی گیسو کمند لذت ببرید. شما می توانید دیگر انیمیشن های محبوب جهان مانند جاسوسان نامحسوس ، فروزن 2، ویلوبی ها ، باب اسفنجی، انیمیشن به پیش ، اسکوب، مینیون ها ظهور گرو ، متصل، نورم از قطب شمال: تعطیلات خانوادگی و ... را با دوبله فارسی در وب سایت ویزورکیدز دانلود و تماشا کنید.