ای تی موجود فرازمینی | E.T. the Extra-Terrestrial
سینمایی مدت زمان: 97 دقیقه سال تولید: 1982

دانلود فیلم ای تی موجود فرازمینی با دوبله فارسی E.T. the Extra-Terrestrial

فیلم ای تی موجود فرا زمینی یک فیلم علمی-تخیلی محصول سال 1982 است. این فیلم را کارگردان بزرگ آمریکایی، «استیون اسپیلبرگ» ساخته است. به گفته‌ی اسپیلبرگ ایده‌ی اصلی ساخت این فیلم مربوط به بعد از جدایی پدر و مادرش در سال 1960 است. حدود 20 سال بعد در سال 1980 او برای «ملیسا متیسن» از یک دوست خیالی گفت که در همان زمان طلاق والدینش برای خودش ساخته بود. متیسن ایده را به صورت یک فیلمنامه نوشت و این چنین شد که اسپیلبرگ فیلم ای تی را ساخت. 

این فیلم 11 ژوئن 1982 به صورت عمومی اکران شد و از همان هفته‌ی اول در صدر جدول فروش قرار گرفت. فیلم ای تی موجود فرازمینی با پیشی گرفتن از جنگ ستارگان Star Wars که همان زمان روی پرده سینماها بود، رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را شکست. این رکورد تا 11 سال بعد و اکران فیلم «پارک ژوراسیک» که آن هم اثری دیگر از اسپیلبرگ است، برقرار بود. علاوه بر فروش چند صد میلیون دلاری، این فیلم نظر منتقدان را نیز جلب کرد. ای تی یکی از تحسین شده ترین فیلم‌های علمی-تخیلی است. در فصل جوایز هم فیلم ای تی موجود فرازمینی پیشتاز بود. این فیلم نامزد دریافت 9 جایزه اسکار شد و 4 جایزه هم به دست آورد. در جوایز گلدن گلوب هم نامزد 5 جایزه شد و 2 جایزه کسب کرد. علاوه بر این، در جوایز بفتا این فیلم در 12 بخش نامزد شد و 1 جایزه را از آن خود کرد.

ای تی E.T در واقع مخفف کلمه‌ی Extra-Terrestrial به معنای فرازمینی است. در فیلم ای تی موجود فرا زمینی ماجرا از این قرار است که موجودات فرازمینی برای انجام تحقیقاتی به زمین آمده‌اند. در همین حین افرادی در جستجوی آنها هستند و همین که سفینه آنها را پیدا می‌کنند، فرازمینی‌ها زمین را ترک می‌کنند. اما یکی از آنها جا می‌ماند و پسری 11 ساله به نام «الیوت» او را پیدا می‌کند. هنوز هم افرادی در جستجوی ای تی هستند... فیلم دوبله فارسی ای تی موجود فرازمینی E.T. the Extra-Terrestrial را می‌توانید از وب سایت و اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.

ما در وب سایت ویزور، جدیدترین انیمیشن های دوبله فارسی از جمله انیمیشن به پیش ، مینیون ها2، اسکوب ، متصل، انیمیشن روح 2020 ، گرگ مادرزاد، ویلوبی ها ، ترول ها 2، درخت آرزوها و ... را در دسترس شما علاقمندان گرامی قرار داده‌ایم. امیدواریم از تماشای این انیمیشن ها لذت ببرید.