بلیک و مورتیمر | Blake and Mortimer
سریال ها مدت زمان: 0 دقیقه سال تولید: 1997

دانلود انیمیشن بلیک و مورتیمر دوبله فارسی Blake and Mortimer

انیمیشن بلیک و مورتیمر Blake and Mortimer که یک انیمیشن سریالی است، محصول سال 1997 کاری از استودیو فرانسوی Ellipsanime است. این انیمیشن ماجراجویانه و جنایی بر اساس یک مجموعه کتاب مصور با همین نام ساخته شده است. مجموعه کمیک بلیک و مورتیمر یک داستان مصور بلژیکی است که «ادگار پی.جیکوبز»، نویسنده بلژیکی، آن را خلق کرده است. این داستان، اولین بار در سال 1946 در مجله بلژیکی-فرانسوی «تن تن» در داستان «ماجراهای تن تن: راز شمشیرماهی» به چاپ رسید و شخصیت‌های اصلی برای اولین بار در آن داستان معرفی شدند. بعدها داستان بلیک و مورتیمر به صورت مجزا منتشر شد.

 بعد از مرگ جیکوبز در سال 1987 دو گروه از نویسندگان و هنرمندان به صورت مجزا، ادامه‌ی ماجراهای بلیک و مورتیمر را تولید و منتشر کردند. از این میان داستان‌هایی که به قلم خودِ جیکوبز نوشته شده بودند، تم زمانی با حال هوای معاصر نویسنده را داشتند اما نویسندگان بعدی فضای داستان را به دهه‌های 1950 و 1960 میلادی بردند.

شخصیت‌های اصلی داستان انیمیشن بلیک و مورتیمر ، «فیلیپ مورتیمر»، یک دانشمند برجسته بریتانیایی و دوستش کاپیتان «فرانسیس بلیک»، افسر MI5 هستند. شخصیت مقابل آنها، ژنرال الریک است که دشمن قسم خورده‌ی آنها است و تقریبا در همه‌ی داستان‌ها حضور دارد. رویارویی آنها با یکدیگر معمولا ماجرا را به عرصه تحقیقات کارآگاهی و اتفاقات علمی-تخیلی مثل سفر در زمان می‌کشاند. تم اصلی داستان این است که: هر بار در گوشه ای از شهر اتفاقی رخ می‌دهد یا مشکلی پیش می آید و اثری از شخصی به نام "اریک" به چشم می خورد، بازرس «فرانسیس بلیک» و همکارش پروفسور «فیلیپ مورتیمر» وارد ماجرا می شوند تا مساله را حل کنند...

تمام قسمت‌های انیمیشن بلیک و مورتیمر دوبله فارسی را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید. همچنین اگر به تماشای کارتون‌های قدیمی علاقمند هستید، تماشای انیمیشن های معاون کلانتر ، گربه بی باک، آنشرلی با موهای قرمز و موش کوچیکه و ماجراهای گامبا را نیز به شما پیشنهاد می‌دهیم. امیدواریم از تماشای این کارتون‌های نوستالژیک در وب سایت ویزور لذت ببرید.