جانگ بوگو: سلطان دریا | Jang Bogo :King Of The Sea
سینمایی مدت زمان: 79 دقیقه سال تولید: 1997

دانلود انیمیشن سلطان دریا دوبله فارسی Jang Bogo :King Of The Sea

انیمیشن سلطان دریا با نام دیگر امپراتور دریاها ، درباره‌ی زندگی یک دریانورد بزرگ به نام «جانگ بوگو» است. جانگ بوگو یک دریانورد، فرمانده جنگی، استاد هنرهای رزمی و یکی از نیرومندترین سیاست‌مداران پادشاهی شیلا در کره بود. او چندین دهه بر دریای زرد و آب‌های میان سواحل جنوب غربی کره و شبه‌جزیره شاندونگ چین تسلط داشت. او با دلاوری‌هایش توانست در سنین جوانی به قدرت برسد.

در ادامه انیمیشن سلطان دریا خواهید دید که جانگ از وضعیت ناراحت کننده‌ی هموطنان خود خشمگین بود. ضعف حاکمان تانگ باعث رونق کار دزدان دریایی شده بود و شیلایی‌های مقیم تانگ هدف مناسبی برای دزدان دریایی بودند. دزدها آنها را به اسارت می‌گرفتند و بعد در بازار به عنوان برده می‌فروختند. در سال ۸۲۳ میلادی امپراتور تانگ فرمان لغو برده‌داری را صادر کرد و دستور بازگرداندن تمام بردگان شیلایی را به شیلا داد.

۲ سال بعد، جانگ بوگو امپراطور دریا یک کارخانه کشتی سازی احداث کرد و از امپراتور هیونگ‌دوک خواست تا یک پادگان نظامی برای حمایت از تجار شیلایی و امنیت دریای زرد احداث کند. در سال ۸۲۸ با موافقت امپراتور پادگان نظامی در واندو افتتاح شد. بقایای پادگان چانگ‌هی هنوز در سواحل جنوبی واندو باقی‌مانده‌است. بعد از آن بود که به لطف جانگ بوگو شهر به امنیت قبل بازگشت.

با افتتاح پایگاه چانگ‌هی جانگ‌بوگو به اوج قدرت خود رسید. فرماندهان جنگی بسیاری به حمایت جانگ بوگو متکی بودند. ارتش او اگرچه به‌طور رسمی متعلق به پادشاه بود، اما در واقع توسط خود او اداره می‌شد. قدرت سپاه جانگ در این دوران به قدری بود که او توان برانداختن حکومت را داشت. البته بسیاری از اعضای خانواده سلطنتی با توجه به قدرت برتر و همچنین طبقه اجتماعی جانگ بوگو از او متنفر بودند. اینچنین شد که او سرانجام با توطئه دربار در میان سالی به قتل رسید. انیمیشن سلطان دریا ماجرای نوجوانی جانگ بوگو تا به قدرت رسیدن و تبدیل شدن به سلطان دریا را نشان می‌دهد.

به شما پیشنهاد می کنیم علاوه بر انیمیشن سلطان دریا ، سایر انیمیشن ها و کارتون های روز دنیا مانند عصر یخبندان کریسمس ماموتی ، باب اسفنجی شلوار مکعبی، اسمورف ها 3 ، جیمی نوترون، فروزن 2 ، به پیش، درخت آرزوها و ... را نیز در ویزور تماشا کنید.

نقد و بررسی


ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.