موش کوهستان | Fables of the Green Forest
سریال ها مدت زمان: 60 دقیقه سال تولید: 1973

دانلود انیمیشن موش کوهستان با دوبله فارسی Fables of the Green Forest

کارتون «داستان‌های جنگ سبز» که در ایران با نام «موش کوهستان» در دهه 60 پخش شده است، یک مجموعه انیمیشنی ژاپنی است. این انیمیشن بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است. رمان موش کوهستان را «تورنتون برجس» نوشته است و این رمان در دهه 1910 و 1920 منتشر شده است. سپس استودیو «زوئیو ایزو» یا همان «نیپون» سابق، این داستان را به صورت انیمیشن در آورد و در طی سال 1970 فوجی تلویژن ژاپن آن را پخش کرد. نیپون انیمیشن‌هایی مثل زنان کوچک ، حنا دختری در مزرعه و آن شرلی با موهای قرمز را در کارنامه‌اش دارد. انیمیشن موش کوهستان در 40 کشور دنیا به نمایش در آمده است.

داستان انیمیشن موش کوهستان درباره‌ی ماجرای یک موش‌خرما و خانواده‌اش است که با دوستانشان در جنگلی سبز زندگی می‌کنند. آنها باید در مقابل شکارچیانی مثل روباه، راسو و حتی انسان‌ها از خود محافظت کنند. داستان با آمدن بهار به جنگل سبز آغاز می‌شود. فصل شکار شروع شده و قورباغه دانا حیوانات جنگل را دور هم جمع می‌کند تا شیوه عملکرد تله‌ها را به آنها آموزش دهد. او به آنها یاد می‌دهد تا با گذاشتن یک تکه چوب روی فنر تله، آن را از کار بیاندازند. همچنین به آنها هشدار می‌دهد که این تله‌ها با چوب و سنگ و برگ پوشیده شده‌اند و پیدا کردن آنها کار ساده‌ای نیست. بعضی از آنها از تله‌ها می‌ترسند اما می‌دانند از کار انداختن آنها برای حفظ جانشان مهم است. به این ترتیب همه راهی جنگل می‌شوند و ماجرا برایشان این چنین آغاز می‌شود.

تمام قسمت‌های انیمیشن موش کوهستان دوبله فارسی را می‌توانید هم اکنون از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید. همچنین، اگر به تماشای کارتون‌های خاطره انگیز دهه 60 علاقه دارید، تماشای کارتون‌های پینوکیو ، افسانه سه برادر، هاچ زنبور عسل ، دامبو و بارباپاپا را نیز به شما پیشنهاد می‌دهیم.