پینوکیو | The Adventures of Pinocchio
سریال ها مدت زمان: 75 دقیقه سال تولید: 1976

دانلود انیمیشن پینوکیو دوبله فارسی The Adventures of Pinocchio

پینوکیو را می‌شناسید؟ او یک عروسک چوبی است که وقتی دروغ می‌گوید دماغش دراز می‌شود. شخصیت اصلی انیمیشن پینوکیو برگرفته از یک رمان کودکانه نوشته‌ی «کارلو کلودی» است. پینوکیو اولین بار در یک مجموعه داستان به نام «داستان عروسکThe Story of a Puppet » در یک مجله کودک ایتالیایی معرفی شد. بعد از 4 ماه، انتشار این داستان متوقف شد. اما مردم به خواندن این داستان عادت کرده بودند و مشتاق خواندن ادامه‌ی آن بودند. به این ترتیب یک کتاب با عنوان پینوکیو منتشر شد که بعدها به زبان‌های بسیاری ترجمه شد و حتی وارد کتاب درسی کودکان شد.

از داستان پینوکیو انیمیشن، فیلم و سریال‌های بسیاری ساخته شده است. یکی از سریال‌های کارتونی برگرفته از این داستان، «ماجراهای پینوکیو / Piccolino no Bōken» یا همان پینوکیو است که در دهه‌ی 60 از تلویزیون ایران هم پخش شده است. تمام قسمت‌های کارتون پینوکیو دوبله فارسی را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور تماشا کنید.

داستان کارتون پینوکیو از این قرار است که: پیرمرد نجاری به نام «ژپتو» با گربه و دارکوبش زندگی ساده‌ای را می‌گذراند. او بسیار تنها است و دوست دارد که فرزندی داشته باشد. یک روز او در جنگل کنده‌ای پیدا می‌کند و با تراشیدن آن برای خودش یک پسرچوبی درست می‌کند. او نام عروسک دست سازش را پینوکیو می‌گذارد. فرشته‌ی مهربان که از این کار ژپتو تحت تاثیر قرار می‌گیرد، به عروسک چوبی جان می‌بخشد.

صبح روز بعد ژپتو متوجه می‌شود که واقعا پسر دار شده است و از این بابت خیلی خوشحال می‌شود. او تصمیم می‌گیرد که پینوکیو را مثل بچه‌های عادی به مدرسه بفرستد. پینوکیو در راه رفتن به مدرسه به 2 غریبه به نام‌های «گربه نره» و «روباه مکار» برمی‌خورد. با اینکه پدر ژپتو به او گفته با غریبه‌ها صحبت نکند، پینوکیو با آنها هم صحبت می‌شود و فریب آنها را می‌خورد. روباه او را به یک نمایش خیمه شب بازی می‌فروشد. حالا پینوکیو از خانه دور افتاده و می‌خواهد خودش را به پدر ژپتو برساند...

اگر به کارتون پینوکیو و دیگر انیمیشن های محبوب دنیا علاقه دارید، تماشای انیمیشن های جذابی مانند سونیک خارپشت، فروزن 1 ، باب اسفنجی بیرون از آب و کارتون های قدیمی چون سیندرلا، بانو و ولگرد، گربه های اشرافی و ... را نیز در وب سایت ویزور به شما پیشنهاد می کنیم.