آن شرلی با موهای قرمز | Anne Shirley
سریال ها مدت زمان: 40 دقیقه سال تولید: 1979

دانلود انیمیشن آن شرلی با موهای قرمز دوبله فارسی

انیمیشن سریالی «آن در گرین گیبلز Anne of Green Gables» که در ایران با نام آن شرلی با موهای قرمز معروف شده است، برگرفته از رمانی با همین نام نوشته‌ی «لوسی ماد مونتگمری» است. این کتاب به ۲۰ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده و تاکنون ۵۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این کتاب، (مثل کتاب داستان پینوکیو) در مدارس نیز تدریس می‌شود.

 فیلم‌ها، سریال‌ها، تئاترهای موزیکال و نمایش‌های متعددی به اقتباس از این کتاب تولید شده‌اند. مونتگومری شخصیت ظاهری آن شرلی را از تصویر «اِوِلین نِسبیت»، هنرپیشه و مدل آمریکایی گرفته است. او تصویری از اِوِلین که در مجله‌ی «متروپولیتن» چاپ شده بود را چیده و به دیوار اتاقش نصب کرده بود. سپس در نگارش رمان آن را شخصی شبیه به او توصیف کرد.

حدود 80 سال بعد از انتشار کتاب بود که انیمیشن آن شرلی ساخته شد. کارتون نوستالژیک آن شرلی با موهای قرمز یک مجموعه تلویزیونی محصول سال 1979 است. این انیمیشن را کمپانی نیپون انیمیشن در توکیو ژاپن ساخته شده است. این کمپانی، سازنده‌ی اکثر کارتون‌های معروفی است که در دهه 60 در ایران پخش شده‌اند. انیمیشن‌هایی مثل: خانواده دکتر ارنست، باخانمان، زنان کوچک، رامکال، هایدی و بسیاری دیگر از انیمیشن‌هایی از این قبیل ساخت این کمپانی هستند.

انیمیشن آن شرلی با موهای قرمز که از ژانویه تا دسامبر سال 1979 در ژاپن پخش شد، خیلی زود به زبان‌های دیگر ترجمه شد و در دیگر کشورهای آسیایی، اروپا و آمریکا به نمایش در آمد. تمام قسمت‌های انیمیشن دوبله فارسی آن شرلی با موهای قرمز را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.  

در انیمیشن آن شرلی با موهای قرمز داستان از این قرار است: «ماریلا» و «متیو»، خواهر و برادر مزرعه‌داری هستند که تصمیم می‌گیرند پسربچه‌ای را به فرزندی قبول کنند تا در کارهای مزرعه هم به آنها کمک کند اما مسئول یتیم‌خانه به اشتباه یک دختر بچه به نام «آن» را می‌فرستد. ماریلا در ابتدا از این اشتباه یتیم‌خانه عصبانی می‌شود و تصمیم می‌گیرد با اولین قطار «آن» را برگرداند اما بعد راضی می‌شود که سرپرستی او را بپذیرد. «آن» در خانه ماریلا و متیو ساکن می‌شود. او دختری شاد و خوش برخورد اما کمی پرحرف است. «آن» خیلی زود در دهکده دوست پیدا می‌کند و به مدرسه می‌رود. سال‌ها می‌گذرد و اتفاق‌های بسیاری رخ می‌دهند...

اگر به تماشای انیمیشن های جدید 2020 علاقه دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن نورم از شمال : تعطیلات خانوادگی ، به پیش، دانشگاه جادویی ، داستان جینجر، الفکین ها : پخت و پز متفاوت ، شمال حقیقی، شاهزاده قو : ازدواج سلطنتی و ... را نیز در وب سایت ویزور دانلود و تماشا کنید.