بارباپاپا | Barbapapa
سریال ها مدت زمان: 60 دقیقه سال تولید: 1973

دانلود کارتون بارباپاپا دوبله فارسی Barbapapa

بارباپاپا نام یک مجموعه کتاب مصور است که زوج فرانسوی - آمریکایی یعنی آنت تیسون و تالو تیلور آن را نوشته‌اند. این کتاب که در سال 1970 منتشر شد، اولین مجموعه کتاب کودک به زبان فرانسوی است. بعدها این داستان‌ها به بیش از 30 زبان در دنیا ترجمه شدند. بارباپاپا هم نام داستان است و هم نام شخصیت اصلی آن داستان‌ها است. ترجمه‌ی واژه به واژه‌ی عبارت Barbe à papa به معنی «ریشِ بابا» است و در فرانسوی به معنی پشمک نیز هست.

ایده‌ی داستان بارباپاپا در پارک لوکزامبورگ پاریس به ذهن نویسنده‌ها رسید. آنها در حال قدم زدن بودند که صدای یک کودک را می‌شنوند که از پدرش می‌خواهد برایش پشمک بخرد. آنت برای همسرش حرف‌های آن کودک را ترجمه می‌کند و آنها به کلمهBarbe à papa می‌رسند. کمی بعد که در رستورانی منتظر رسیدن غذایشان هستند، روی دستمال سفره شروع به نقاشی می‌کنند. طرحی از یک موجود گرد و صورتی که نامش را بارباپاپا می‌گذارند.

بارباپاپا و همسرش بارباماما، 7 فرزند دارند. 4 پسر به نام‌های: باربابراوو که قرمز رنگ و عاشق ورزش است، باربابرایت آبی رنگ و دانشمند است، باربابازو زرد و دوستدار طبیعت است و باربابائو که سیاه و پشمالو و نقاش است. آنها 3 دختر هم دارند: باربالالا سبزرنگ و موزیسین است، باربابل بنفش و ملکه زیبایی است و در نهایت باربابالیب که نارنجی و اندیشمند است. خودِ بارباپاپا هم صورتی است و همسرش بارباماما سیاه است.

این خانواده‌ی بامزه یک ویژگی جالب دارند و آن هم اینکه می‌توانند به شکل‌های مختلفی در بیایند. بارباپاپا مردی بسیار مهربان است و هربار با تغییر شکل دادن به دوستانش و بقیه‌ی مردم شهر کمک می‌کند. در توصیف این شخصیت در سایت رسمی بارباپاپا آمده: بارباپاپا مثل یک گل در یک باغ متولد شد. او می‌تواند به هر شکلی در بیاید و با این توانایی از عهده‌ی هر مشکلی بر می‌آید. او بسیار مهربان است و همه او را دوست دارند. در نزدیکی شهر او یک خانه ساخته است و با خانواده‌اش در آنجا زندگی می‌کند. او همیشه برای کمک کردن آماده است.

کارتون بارباپاپا در دهه‌ی 60 از تلویزیون ایران پخش شده است. اکنون می‌توانید تمام قسمت‌های انیمیشن بارباپاپا دوبله فارسی را از ویزور کیدز تماشا کنید. ضمن آن که دیگر کارتون های قدیمی و نوستالژکی چون پینوکیو ، موش کوهستان، آن شرلی با موهای قرمز ، ماجراهای نیلز و ... نیز در وب سایت ویزور در دسترس شما علاقمندان قرار دارد.

محصولات این بسته