بل و سباستین | Belle and Sebastian
سریال ها مدت زمان: 24 دقیقه سال تولید: 1981

انیمیشن بل و سباستین دوبله فارسی Belle and Sebastian

ماجرای انیمیشن بل و سباستین از این قرار است که در روستای کوچکی در جنوب فرانسه، پسری 9 ساله به نام «سباستین» با پدر بزرگش زندگی می‌کند. نامش را سباستین گذاشتند زیرا او در روز «سنت سباستین» متولد شده است. او پسری خوب و دوست داشتنی است اما بچه‌های روستا به دلیل اینکه مادر ندارد همیشه او را مسخره می‌کنند و او هیچ دوستی در روستا ندارد.

در ادامه انیمیشن بل و سباستین یک روز سباستین در حاشیه اطراف خانه‌اش یک سگ سفید بزرگ و زیبا را می‌بیند و نامش را «بل» می‌گذارد. بل سگی آرام و مهربان است اما اهالی روستا او را هیولای سفید خطاب می‌کنند و می‌گویند او به چندین نفر حمله کرده است. با این وجود بل و سباستین دوست‌های خوبی برای هم می‌شوند.

سباستین برای نجات جان بل، خانواده‌ای که با آنها زندگی می‌کرد را رها می‌کند و با سگ کوچولویش «پوشی» و بل به سمت اسپانیا می‌رود تا شاید مادرش را پیدا کند. در این انیمیشن با بل و سباستین و پوشی همراه می‌شویم و ماجراهای جالب و دیدنی آنها را تا رسیدن به مقصد و اتفاقات بعد از آن دنبال می‌کنیم.

انیمیشن بل و سباستین بر اساس رمانی با همین نام از نویسنده فرانسوی «سیسیل اوبری» ساخته شده است. این انیمیشن ژاپنی، بین سال‌های 1991 تا 1982 از تلویزیون ژاپن، فرانسه، آمریکا و بریتانیا پخش شده است. چند سال بعد هم نسخه‌ی زیرنویس و دوبله شده‌ی آن در بسیاری از کشورها به نمایش در آمد. این انیمیشن، در دهه 60 در ایران نیز پخش شده است.

 اگرچه انیمیشن بل و سباستین Belle and Sebastian در استودیو نیپون ساخته نشده است اما بسیاری از کارمندان استودیو نیپون در ساخت در ساخت این انیمیشن با استودیوی سازنده‌ی آن یعنی «توهو» همکاری کرده‌اند. نیپون سازنده‌ی انیمیشن‌های نوستالژیک و محبوبی مثل آن شرلی با موهای قرمز ، پینوکیو و باخانمان است. انیمیشن دوبله فارسی بل و سباستین را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزورکیدز تماشا کنید.

ضمن آن که می توانید دیگر انیمیشن های دوبله فارسی جدید مانند دانشگاه جادویی ، بی باک، لیگ عدالت تاریکی : جنگ آپوکالیپس ، اژدهای آرزوها، جزیره لاروا ، روی ماه، کهن قصه های وحشی گری و ... را نیز در وب سایت ویزور دانلود و تماشا کنید.