افسانه دسپرو | The Tale of Despereaux
سینمایی مدت زمان: 93 دقیقه سال تولید: 2008

دانلود انیمیشن افسانه دسپرو با دوبله فارسی The Tale of Despereaux

انیمیشن افسانه دسپرو یک انیمیشن فانتزی بریتانیایی-آمریکایی با برداشتی آزاد از کتابی با همین نام ساخته شده است. این انیمیشن بعد از اکران بازخوردهای مختلفی دریافت کرد. عده‌ای از منتقدان، شخصیت‌های جذاب داستان را تحسین کردند و عده‌ای به داستان آن خرده گرفتند. داستان دسپرو را راوی با توضیحی درباره‌ی موش‌های فاضلاب شروع می‌کند. اینکه آنها از نور خوششان نمی‌آید، از آدم‌ها می‌ترسند و حرف نمی‌زنند. در همان لحظه موشی به نام «روسکورو» را می‌بینیم که با طلوع خورشید از خواب بیدار می‌شود و روی شانه‌ی ناخدای کشتی می‌نشیند و شروع می‌کند با او حرف می‌زند. آنها به سمت شهر «دُر» می‌روند. جایی که برای سوپ‌های خوشمزه‌اش معروف است. در این شهر سالانه یک جشن سوپ برگزار می‌شود که به اندازه‌ی جشن سال نو برای مردم مهم است. این جشن همان جشن سوپ است. سرآشپز ماهر قصر، «آندره» در دیگی بسیار بزرگ سوپ می‌پزد و اهالی قصر و مردم از آن می‌خورند.

در ادامه انیمیشن افسانه دسپرو همه در شهر جمع شده‌اند و منتظر هستند. روسکورو که طاقتش تمام شده داخل قصر می‌رود تا از سوپ بخورد. غذا اول برای ملکه، شاه و پرنسس و بعد برای بقیه سرو می‌شود. ملکه اولین قاشق از سوپ را مزه می‌کند و درست همان لحظه روسکورو که بالای سر او آویزان است داخل بشقاب سوپ می‌افتد. ملکه فریاد می‌زند و می‌گوید یک موش توی سوپ است و بعد با سر توی بشقاب می‌افتد و می‌میرد. همه به دنبال موش می‌دوند اما او فرار می‌کند و به فاضلاب می‌رود.

بعد از آن ماجرا، شاه پختن سوپ و نگهداری از موش‌ها را ممنوع می‌کند. شهر در سکوت فرو می‌رود. ابرهای تیره آسمان را می‌پوشانند اما هیچ بارانی نمی‌بارد. مزرعه‌ها خشک می‌شوند و دُر دیگر آن شهر شاد و پر رونق قبل نیست. حالا همه به یک قهرمان نیاز دارند تا آنها را از این وضعیت نجات دهد و شاید این قهرمان دسپرو باشد... انیمیشن افسانه دسپرو محصولی از استودیو «یونیورسال پیکچرز» است و دسامبر 2008 اکران شده است. امیدواریم از تماشای انیمیشن افسانه دسپرو با دوبله فارسی در وب سایت ویزور لذت ببرید.

ضمن آن که از شما دعوت می کنیم به تماشای انیمیشن های محبوب و روز دنیا مانند لینک گمشده دوبله فارسی ، ویلوبی ها، انیمیشن روح 2020 ، سونیک خارپشت، بچه رئیس زبان اصلی و همچنین انیمیشن جذاب و دوست داشتنی پنگوئن های ماداگاسکار نیز بنشینید.

بالای ۶ سال