دانشگاه هیولاها | Monsters University
سینمایی مدت زمان: 104 دقیقه سال تولید: 2013

انیمیشن دانشگاه هیولاها دوبله فارسی Monsters University

انیمیشن دانشگاه هیولاها که 12 سال بعد از انیمیشن شرکت هیولاها در سال 2013 ساخته شده است، در واقع مقدمه‌ای برای آن است. در این انیمیشن کودکی و نوجوانی شخصیت‌های اصلی داستان نشان داده می‌شود.

داستان انیمیشن دانشگاه هیولاها اینطور شروع می‌شود: «مایکل وازوفسکی» هیولای کوچولوی سبز رنگ با همکلاسی‌هایش به یک اردوی ویژه می‌روند. آنها قرار است از شرکت هیولاها که انرژی شهر را تامین می‌کند بازدید کنند. در این مسیر هرکس یک یا چند هم‌گروه انتخاب می‌کند تا در طول اردو با هم باشند. «مایکل» هیچ دوستی ندارد و مثل همیشه دست در دست معلم مدرسه حرکت می‌کند.

زمانی که راهنما در حال توضیح دادن نحوه‌ی جمع آوری جیغ‌ها توسط هیولاها است مایکل هم سعی می‌کند تماشا کند اما چون جثه‌ی خیلی کوچکی دارد موفق نمی‌شود. به همین دلیل پنهانی خودش را نزدیک یکی از درها می‌رساند و با یکی از هیولاها وارد اتاق یک کودک می‌شود. همه هیولاها وحشت‌زده بیرون در منتظر هستند که ناگهان آنها برمی‌گردند. مایکل خوشحال و شگفت‌زده است. آن هیولا که اصلا متوجه حضور مایکل نشده بود به او پیشنهاد می‌کند وارد دانشگاه هیولاها شود تا بتواند در آینده در این شرکت کار کند.

در ادامه انیمیشن دانشگاه هیولاها خواهید دید که مایک حسابی تلاش می‌کند و بالاخره وارد دانشگاه می‌شود. دانشگاه بخش‌های مختلفی دارد، در یک قسمت دانشجوها «در» طراحی می‌کنند و می‌سازند تا با آن وارد دنیای انسان‌ها شوند. قسمت مورد علاقه‌ی مایکل دانشکده‌ی ترساندن است. او در محوطه‌ی دانشگاه یک بلیت برای رفتن به مسابقه‌ی سالانه زهره‌ترکاندن می‌گیرد. مایک با یک مارمولک به نام «رندی» هم‌اتاق می‌شود. آنها ظاهرا از جهاتی شبیه به هم هستند. مایکل تلاش زیادی برای نمره ‌اول بودن می‌کند اما یک شاگرد نمره اول به نام «سالی» در دانشگاه هست که پیشی گرفتن از او کار مایکل نیست. او به طور مادرزاد ترسناک است و صورت مایکل حتی در بدترین حالت حتی شبیه به ترسناک هم نیست. حالا یک رقایت بزرگ در پیش است.

از شما دعوت می کنیم انیمیشن دانشگاه هیولاها را در اپلیکیشن و وب سایت ویزور تماشا کنید.

بالای ۶ سال