وینی خرسه | Winnie the Pooh
سینمایی مدت زمان: 63 دقیقه سال تولید: 2011

دانلود انیمیشن وینی خرسه با دوبله فارسی Winnie the Pooh

انیمیشن وینی خرسه Winnie the Pooh یا همان وینی پو برگرفته از کتاب داستانی با همین نام از «آلن الکساندر میلن» است. این کتاب اولین بار در سال 1926 چاپ شد. این داستان محبوب بعدها به زبان‌های دیگر هم ترجمه شد و به کشورهای دیگر هم راه پیدا کرد. نیویورک تایمز، نسخه‌ی لاتین داستان وینی د پو که در سال 1960 چاپ شد را پرفروش‌ترین کتاب سال معرفی کرد. مدتی بعد کمپانی Walt Disney آن را در قالب انیمیشن عرضه کرد.

نویسنده‌ی وینی د پو، «ا.ا. میلن»، تاریخچه‌‌ی جالبی برای نوشتن این داستان و وجه تسمیه نام انیمیشن وینی خرسه دارد. ظاهرا در زمان جنگ جهانی اول یک سرباز که در مسیر رفتن به خانه بود بچه خرسی را از یک شکارچی به مبلغ بالایی می‌خرد. او نام خرس را «وینی» می‌گذارد و پس از مدتی که قرار است برای جنگ به فرانسه برود، وینی را به باغ وحش لندن می‌سپارد. تا مدت‌ها این خرس یکی از جاذبه‌های باغ وحش محسوب می‌شد. یکی از کسانی که به این خرس علاقه زیادی داشت و برای تماشایش به باغ وحش می‌رفت، «کریستوفر رابین» پسر «میلن» بود که حتی اسم خرس اسباب‌بازیش را وینی خرسه گذاشته بود.

به این ترتیب ایده‌ی نوشتن داستانی درباره خرسی به نام پو و کریستوفر رابین به ذهن او خطور می‌کند. فرزندان والت دیزنی هم از علاقمندان داستان انیمیشن وینی خرسه بودند و دیزنی بعد از ساخت اولین انیمیشن از پو او را بعد از میکی موس یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی نامید.

چندین فیلم و انیمیشن بر اساس این شخصیت ساخته شده است. این نسخه از انیمیشن وینی خرسه در سال 2011 پخش شد (یعنی همان سالی که انیمیشن ماپت ها نیز بر روی پرده بود و مورد استقبال قرار گرفت) و در آن داستان از این قرار است که یک روز تمام ذخیره‌های عسل وینی تمام می‌شود. او برای پیدا کردن عسل بیشتر راهی جنگل می‌شود. در راه متوجه می‌شود که دوستش اییور هم دمش را گم کرده است. او برای کمک گرفتن سراغ کریستوفر رابین می‌رود اما او را پیدا نمی‌کند. تنها یک یادداشت از او باقی مانده است. وینی با کمک جغد دانا یادداشت را می‌خواند و متوجه می‌شود یک غول کریستوفر رابین را دزدیده است. حالا وینی و دوستانش باید او را نجات دهند...

علاوه بر انیمیشن وینی خرسه سایر انیمیشن های محبوب جهان مانند جاسوسان نامحسوس ، پاندا کونگ فو کار، اسمورف ها 3 ، اسلاگترا، سگ های نگهبان ، فروزن، ترول ها 2 و ... نیز در وب سایت ویزور در دسترس شما عزیزان قرار دارد.