بالا Up (زبان اصلی) | Up
زبان اصلی مدت زمان: 96 دقیقه سال تولید: 2009

دانلود انیمیشن بالا با دوبله فارسی - Up 2009

انیمیشن بالا درباره «کارل فردریکسن» پسر بچه‌ای ماجراجو است. اسطوره زندگی‌اش مردی به نام «چارلز مانز» است که کاشف سرزمین‌های دور و تقریبا دست نیافتنی است. یکی از این مکان‌ها، «آبشار بهشت» در آمریکای جنوبی است. کارل در رویاهایش همیشه در راه سفر به این آبشار است. یک روز در خانه‌ای متروکه او دختربچه‌ای تقریبا هم سم سال خودش می‌بیند که نه تنها ماجراجو است بلکه او هم «مانز» را الگوی خودش قرار داده است. نام دختر «الی» است. او برای خودش یک کتاب ماجراجویی درست کرده اما صفحه‌های سفید هستند. او می‌گوید که قصد دارد به آبشار بهشت برود و آنجا زندگی کند و از کارل می‌خواهد به او قول بدهد که به آنجا بروند.

چندین سال می‌گذرد و «کارل» و «الی» با هم ازدواج می‌کنند اما چون نمی‌توانند بچه‌دار شوند تصمیم می‌گیرند پول پس‌انداز کنند و بالاخره به آبشار بهشت بروند. «کارل» بادکنک فروش است و الی به او در کارش کمک می‌کند. سال‌ها می‌گذرد ولی آنها هیچ‌وقت پول لازم برای سفر را نمی‌توانند جمع کنند. کارل بالاخره دو بلیت برای سفر به آمریکای جنوبی می‌خرد اما «الی» بیمار است و دیگر توان سفر رفتن ندارد.

اگر داستان انیمیشن بالا را دنبال کنید، خواهید دید که «الی» از دنیا می‌رود و آقای «فردریکسن» تنها می‌ماند. او مسن است اما از عهده‌ی کارهایش بر می‌آید. مشکلی که برایش وجود دارد این است که تمام خانه‌های اطراف او تخریب شده و آنجا در حال ساخت و ساز است. تنها خانه‌ی موجود متعلق به فردریکسن است و او قصد فروشش را ندارد. یک روز پسربچه‌ای پیش‌آهنگ به نام «راسل» به منزل او سر می‌زند تا به او در انجام کارهایش کمک کند و بتواند در مدرسه یک مدال دیگر بگیرد. اما فردریکسن در را به روی او می‌بندد.

اوضاع برای پیرمرد خوب پیش نمی‌رود و یک گارگر ساختمان به او می‌گوید قرار است خانه‌اش را از دستش بیرون بیاورند. در نهایت کارل تصمیمش را می‌گیرد. هرچه بادکنک در خانه دارد را باد می‌کند و خانه‌اش را از جا بلند می‌کند. او بالاخره می‌خواهد آرزوی خودش و الی را برآورده کند و به آبشار بهشت برود. زمانی که خانه در آسمان در حرکت است او متوجه می‌شود که راسل پشت در است و به اجبار او را با خودش می‌برد.

سفر سختی در راه است. آیا کارل موفق می‌شود خانه‌اش را به بالای آبشار برساند؟ تماشای انیمیشن بالا Up را از دست ندهید.

انیمیشن بالا Up اوایل سال 2009 اکران شد و مورد استقبال مردم و تحسین منتقدان قرار گرفت. این انیمیشن نامزد دریافت 5 جایزه اسکار شد و از این میان اسکار بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی متن را به دست آورد. انیمیشن بالا، در همین رشته‌ها جوایز گلدن گلوب و بفتا را هم از آن خودش کرد. از دیگر انیمیشن های 2009 که مورد اقبال مردمی قرار گرفت می توان به انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی اشاره کرد. از شما دعوت می کنیم این انیمیشن جذاب را نیز در وب سایت و اپلیکیشن ویزور تماشا کنید.

بالای ۶ سال