سفیدبرفی و هفت کوتوله | Snow White And The Seven Dwarfs
سینمایی مدت زمان: 83 دقیقه سال تولید: 1937

دانلود انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله دوبله فارسی Snow White and the Seven Dwarfs

انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله درباره یک پرنسس بسیار زیبا به نام «سفیدبرفی» است که با نامادریش در یک قصر بزرگ زندگی میکند. نامادری که ملکه شهر بود با سفیدبرفی رفتار بدی دارد و او را مجبور می‌کند لباس‌های کهنه بپوشد و در قصر مثل یک خدمتکار کار کند چون نمی‌خواهد هیچکس به زیبایی او باشد. ملکه، یک آینه‌ی جادویی دارد که هروقت از او می‌پرسید چه کسی زیباترین است او جواب می‌دهد ملکه و به این ترتیب خیال او راحت می‌شود. چند سال می گذرد و یک روز زمانی که ملکه از آینه می پرسد چه کسی از همه زیباتر است؟ آینه جواب می دهد یک خدمتکار به نام سفیدبرفی زیباترین دختر دنیا است.

در ادامه انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله ،‌ملکه از شنیدن این حرف عصبانی شده و تصمیم می‌گیرد سفیدبرفی را بکشد. او به یک شکارچی دستور می‌دهد تا سفیدبرفی را برای چیدن گل به جنگل ببرد و او را بکشد. زمانی که آنها به جنگل می‌رسند، شکارچی متوجه می‌شود که نمی‌تواند آدم بکشد و ماجرا را به سفید برفی می‌گوید و او را فراری می‌دهد. سفیدبرفی به اعماق جنگل می‌رود. او حسابی ترسیده و جایی برای ماندن ندارد تا اینکه به یک کلبه‌ی کوچک می‌رسد که وسایلش کوچک هستند و از هر وسیله، هفت عدد وجود دارد. ماجراهای زیادی پیش روی سفیدبرفی است پس تماشای این انیمیشن جذاب و کلاسیک را از دست ندهید.

انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله برگرفته از داستانی با همین نام نوشته‌ی «برادران گریم» است. این انیمیشن اولین اثر بلند از کمپانی والت دیزنی و جزو اولین آثار دیزنی است. این فیلم به لحاظ نوع ساختش از مهمترین آثار زمان خود محسوب می‌شود. انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله نامزد جایزه اسکار بهترین موسیقی متن شده است. همچنین یک جایزه اسکار افتخاری در همان سال به خاطر ساخت این انیمیشن به والت دیزنی اهدا شد. برای والت دیزنی در آن سال یک اسکار متفاوت طراحی شد که متشکل از یک مجسمه اسکار و هفت مجسمه اسکار کوچک در کنارش بود. انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله در سال 1989 به عنوان اثری فرهنگی تاریخی و قابل ستایش به فهرست گنجینه ملی فیلم آمریکا اضافه شد. امیدواریم از تماشای این انیمیشن موزیکال در ویزور لذت ببرید.

اگر به انیمیشن های موزیکال علاقه دارید از شما دعوت می کنیم انیمیشن های تور جهانی ترول ها ، فروزن 1 ،‌ فروزن 2 ، شیرشاه ،‌ خوش قدم ،‌ قطار سریع السیر قطبی ،‌ دیو و دلبر، پاکوچولو،‌ انیمیشن کوکو زبان اصلی ،‌ عروس مردگان، شاهزاده خانم و قورباغه،‌ عروسک های زشت و ... را نیز در وب سایت و اپلیکیشن ویزور تماشا کنید.