دیو و دلبر | Beauty and the Beast
سینمایی مدت زمان: 84 دقیقه سال تولید: 1991

انیمیشن دیو و دلبر دوبله فارسی Beauty and the Beast

داستان انیمیشن دیو و دلبر از این قرار است که روزی روزگاری در شهری دوردست شاهزاده‌ی جوانی در قصری بسیار زیبا زندگی می‌کند. او هرچه که می‌خواهد در اختیار دارد اما شاهزاده‌ای خودخواه، نامهربان و بدجنس است. در یک شب سرد زمستانی پیرزن گدایی به در قصر او می رود. پیرزن یک شاخه گل رز به شاهزاده می دهد تا در ازای آن به او اجازه دهد شب را به دور از سرما در قصر سپری کند. اما شاهزاده با دیدن ظاهر او به هدیه‌اش می‌خندد و او را از قصر بیرون می‌کند. پیرزن به شاهزاده می‌گوید گول ظاهر مردم را نخور زیرا زیبایی در درون انسان‌ها است ولی شاهزاده توجهی نمی‌کند؛ و ناگهان پیرزن به دختری جوان و زیبارو تبدیل می‌شود.

شاهزاده‌ی انیمیشن دیو و دلبر سعی می‌کند عذرخواهی کند اما دختر قبول نمی‌کند. او که می‌داند هیچ محبتی در قلب شاهزاده باقی نمانده است، شاهزاده را به دیو وحشتناکی تبدیل می‌کند. همچنین تمام اهالی قصر را طلسم می‌کند. او به شاهزاده می‌گوید این گل رز تا 21 سالگی تو زنده می‌ماند و تا آن افتادن آخرین گلبرگ فرصت داری تا دل کسی را به دست بیاوری و طلسم را باطل کنی در غیر این صورت برای همیشه به این شکل باقی خواهی ماند. سال‌ها می‌گذرد و شاهزاده خودش را در قصر زندانی می‌کند.

کمی آن طرف تر در دهکده‌ی کوچکی دختر زیبایی به نام «بل» با پدر مخترعش «موریس» زندگی می‌کند. بل دختری دوست داشتنی و کتابخوان است و اهالی دهکده همه او را دوست دارند. یک روز موریس برای ثبت اختراع جدیدش بل را ترک می‌کند اما بعد از چند ساعت در جنگل گم شده و مسیرش به قصر شوم شاهزاده که حالا دیو بود می‌افتد و تنها اسب او به خانه برمی‌گردد. بل که نگران پدرش است راه جنگل را در پیش می‌گیرد و قصر را پیدا می‌کند. او متوجه می‌شود که پدرش بیمار است و اسیر دیو شده است. بل به دیو پیشنهاد می‌دهد تا او را به جای پدرش اسیر بگیرد و دیو قبول می‌کند. همه‌ی اهالی قصر که حالا با طلسم به اشیایی سخنگو تبدیل شده اند، با دیدن بل امید دارند که شاید طلسمشان باطل شود... برای پی بردن به نتیجه داستان انیمیشن دیو و دلبر پیشنهاد می کنیم این انیمیشن جذاب را تماشا کنید.

انیمیشن دیو و دلبر سی‌امین انیمیشن کمپانی والت دیزنی است. این انیمیشن موزیکال و فانتزی که در سال 1991 اکران شد مورد تحسین منتقدان و استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت. انیمیشن دیو و دلبر نامزد دریافت 6 جایزه اسکار شد و از این میان 2 جایزه را به دست آورد. همچنین این انیمیشن برنده‌ی 3 جایزه گلدن گلوب هم شده است. امیدواریم از تماشای انیمیشن دوبله فارسی دیو و دلبر در وب سایت ویزور لذت ببرید.

علاوه بر این انیمیشن نوستالژیک و جذاب شما می توانید دیگر محصولات انیمیشن جهان مانند سونیک خارپشت ، پنگوئن های ماداگاسکار ، توت فرنگی کوچولو ، فروزن، باب اسفنجی تعطیلات خانوادگی ، رالف خرابکار، اسمورف ها 3 ، من نفرت انگیز و ...  را در وب سایت ویزور با دوبله فارسی و زبان اصلی تماشا کنید.

نقد و بررسی

۹۹/۰۱/۲۱
عالیییییییییییییییییییییییی☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.