آلیس در سرزمین عجایب 1951 | Alice in Wonderland
سینمایی مدت زمان: 75 دقیقه سال تولید: 1951

دانلود انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب با دوبله فارسی

انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب محصول سال 1951 و سیزدهمین اثر سینمایی بلند از کمپانی والت دیزنی است. این انیمیشن بر اساس رمانی با نام «ماجرای آلیس در سرزمین عجایب Alice's Adventures in Wonderland» نوشته‌ی «لوئیس کارول» نویسنده‌ی بزرگ انگلیسی ساخته شده است. در این داستان خیالی، دختری به نام آلیس به دنبال خرگوش سفیدی به سوراخی در زمین می‌رود و در آنجا با ماجراهای عجیبی روبه‌رو می‌شود. این رمان به زبان‌های بسیاری ترجمه شده است و از آن ده‌ها فیلم و انیمیشن ساخته شده است. والت دیزنی از اوایل دهه 1930 میلادی در نظر داشت تا از این رمان یک انیمیشن بسازد. چند سال بعد او ایده‌ی ساخت لایواکشن آلیس در سرزمین عجایب را مطرح کرد و بالاخره در سال 1946 تصمیم خود را برای ساخت یک فیلم سینمایی بلند و تماما انیمیشنی قطعی کرد.

در کمال تعجب اکران این انیمیشن با شکست روبه‌رو شد و ضرر مالی زیادی برای دیزنی داشت اما چند سال بعد اکران مجدد گرفت و این بار با استقبال مردم مواجه شد. اگرچه این فیلم در ابتدای اکرانش ناموفق بود اما به عقیده‌ی بسیاری از منتقدان سینما، انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب (1951) یکی از بهترین آثار والت دیزنی و یکی از بهترین اقتباس‌هایی است که از رمان اصلی آن شده است. علاوه بر این، انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب نامزد اسکار بهترین موسیقی و نامزد شیر طلای جشنواره فیلم ونیز شده است.

در این انیمیشن ماجرا از این قرار است که دختر بچه‌ای به نام آلیس به دنبال خرگوش سفیدی به یک حفره داخل زمین وارد می‌شود. در واقع این حفره دروازه‌ی ورود به دنیایی پر از شگفتی به نام سرزمین عجایب است. بسیاری از اهالی آنجا از دیدن آلیس بسیار خوشحال می‌شوند او را شخص برگزیده‌ای می‌دانند که برای نجات آنها آمده است. تماشای انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب را از دست ندهید.

انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب دوبله فارسی و دیگر آثار بزرگ کمپانی والت دیزنی مثل سفیدبرفی و هفت کوتوله ، دامبو ، بامبی و بانو و ولگرد را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.