زیبای خفته | Sleeping Beauty Disney
سینمایی مدت زمان: 73 دقیقه سال تولید: 1959

دانلود انیمیشن زیبای خفته دوبله فارسی Sleeping Beauty

داستان انیمیشن زیبای خفته از این قرار است که در سرزمینی سرسبز، حاکم عادلی با همسرش زندگی می‌کرد. بعد از چند سال آنها صاحب دختری زیبا شدند و نامش را «آرورا» گذاشتند. با تولد دختر، سراسر قلمرو پادشاه غرق در شادی شد. همه‌ی حکمرانان اطراف برای تبریک گفتن به قصر گفتند و مردم جشنی بزرگ به پا کردند. در کنار مردم، سه فرشته مهربان هم برای اهدای هدیه از راه رسیدند.

در ادامه انیمیشن زیبای خفته دوبله فارسی یکی از فرشته‌ها به پرنسس تازه متولد شده زیبایی را هدیه کرد و دیگری به او صدایی دلنشین داد. همین که فرشته‌ی سوم خواست هدیه‌اش را بدهد، جادوگر شرور، مالیفیسنت از راه رسید. او به دروغ به همه گفت برای تبریک گفتن آمده اما پرنسس را طلسم کرد. مالیفیسنت در جمع اعلام کرد که در روز تولد 16 سالگی پرنسس، دستش با سوزن دوک نخ ریسی زخمی می‌شود و پرنسس به خوابی ابدی می‌رود. بعد از گفتن این پیشگویی او قصر را ترک کرد.

پادشاه و ملکه وحشت زده و غمگین شدند. فرشته سوم که هنوز برای او آرزویی نکرده بود از راه رسید و گفت در صورتی که پرنسس به خواب فرو رفت، با بوسه عشق حقیقی‌اش دوباره بیدار خواهد شد. پادشاه برای اینکه خیالش راحت شود دستور داد در سراسر قلمرو تمام دوک‌های نخ ریسی جمع آوری شوند و همه را یک جا آتش زد. همچنین پرنسس کوچولو را به فرشته‌ها سپرد تا او را به جایی دور از چشم همه ببرند و تا 16 سالگی آنجا نگه دارند.

فرشته‌ها تصمیم گرفتند جادو را کنار بگذارند و در جنگلی زیبا پرنسس را بزرگ کنند. آنها نام او را عوض کردند و هویتش را به او نگفتند. اما یک دوک نخ ریسی هنوز در قصر وجود دارد و همه از وجودش بی خبر هستند و مساله بعدی این است که فرشته‌ها بدون جادو کمی دست و پا چلفتی هستند...

انیمیشن موزیکال و فانتزی زیبای خفته، شانزدهمین فیلم سینمایی کمپانی والت دیزنی است و در ژانویه 1959 اکران شده است. این انیمیشن در زمان اکرانش بازخوردهای بسیار خوبی گرفت و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی متن شد. این نسخه از انیمیشن زیبای خفته برگرفته از نسخه‌ی اصلی والت دیزنی است. امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید.

لینک‌های دانلود