پلنگ صورتی - جاسوس صورتی پوش | The Spy Wore Pink
سینمایی مدت زمان: 55 دقیقه سال تولید: 2010

انیمیشن پلنگ صورتی : جاسوس صورتی پوش The Spy Wore Pink

انیمیشن پلنگ صورتی را با موسیقی تم معروفش از «هنری مانچینی» می‌شناسیم. اما آیا می‌دانید شخصیت انیمیشنی پلنگ صورتیPink Panther از کجا آمد؟ اولین حضور او در تیتراژ مجموعه فیلم‌های کمدی-پلیسی پلنگ صورتی بود که اولین بار در 1964 ساخته شد. این شخصیت کارتونی خیلی زود به محبوبیت رسید و طرفدارانش در سراسر دنیا زیاد شدند. بنابراین کمی بعد از این شخصیت چندین فیلم و انیمیشن کوتاه و بلند ساخته شد.

بعد از اینکه «فریز فرلنگ» و «دیوید دپاتی» یک کمپانی تولید انیمیشن به نام «دپاتی-فرلنگ اینترپرایزر DePatie–Freleng Enterprises » تاسیس کردند، به پیشنهاد «بلیک ادوادز»، کارگردان فیلم‌های پلنگ صورتی، ظاهری برای این کاراکتر طراحی کردند. بعد از ارائه‌ی ده‌ها طرح، شکل ظاهری کنونی آن (شیر کوهی صورتی و لاغر) تصویب شد.

این تکه کوچک کارتونی روی یکی از فیلم‌های پلنگ صورتی قرار گرفت و با استقبال چشمگیر بینندگان مواجه شد. اینجا بود که فریز و دپاتی عزم خود را جزم کردند که یک سریال کارتونی از این شخصیت به وجود آورند. سپس اولین قسمت از کارتون صامت پلنگ صورتی در سال 1963 ساخته شد.این قسمت که همان ماجرای رنگ کردن خانه پلنگ صورتی و تعویض آن توسط شخصیت دماغ دراز است، برنده اسکار ۱۹۶۴ شد. بعد از کسب این جایزه‌ی بزرگ، گروهی مشغول تهیه و تولید کارتون پلنگ صورتی شدند و به این ترتیب هر ماه یک قسمت از این انیمیشن پخش شد.

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، از این شخصیت محبوب کارتونی، فیلم‌ها و سریال‌های زیادی ساخته شده است. در این قسمت، پلنگ صورتی را در قالب یک جاسوس ویژه می‌بینیم. او با رقیب همیشگی‌اش یعنی مرد دماغ دراز، ماجراهای بامزه‌ای را رقم می‌زنند. انیمیشن پلنگ صورتی : جاسوس صورتی پوش The Spy Wore Pink را از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.

اگر به تماشای انیمیشن های خاطره انگیز علاقه دارید می توانید دیگر انیمیشن های قدیمی مانند ماجراهای نیلز ، پینوکیو، دامبو ، زنان کوچک، گربه های اشرافی و ... را نیز از وب سایت ویزور دانلود و تماشا کنید.