والهالا | Valhalla
سینمایی مدت زمان: 69 دقیقه سال تولید: 1986

دانلود انیمیشن والهالا دوبله فارسی Valhalla

انیمیشن والهالا Valhalla یک انیمیشن دانمارکی است. این انیمیشن بر اساس نسخه‌ی 4 و 5 کتاب مصوری با همین نام ساخته شده است. این انیمیشن با بودجه‌ای در حدود 40 میلیون دلار ساخته شد و در زمان ساختش، پرهزینه‌ترین فیلم دانمارکی شد.

انیمیشن والهالا با داستانی از پیشینه‌ی والهالا شروع می‌شود. در وسط شهر آزگارد، اَش درخت زندگی روییده است. آزگارد سرزمین اساطیری وایکینگ‌ها است. سرزمین اودین سلطان تمام اساطیر و همچنین ثور پهلوان تندر و آذرخش‌ها است. اساطیر سراسر آزگارد در والهالا دور هم جمع می‌شدند. والهالا، با شکوه‌ترین کاخ دنیا و البته جایی است که انسان‌ها می‌توانند تمام این اسطوره‌ها را یک جا ببینند و توانایی هر کدام را مشاهده کنند.

اساطیر از والهالا می‌توانستند شاهد 3 جهان باشند. از همان کاخ جاسوسانی به شکل کلاغ به این دنیاها روانه می‌کردند تا از همه جا مطلع باشند. در سرزمین وودگارد موجوداتی زندگی می‌کردند که آدم‌ها به آنها غول می‌گفتند. سرزمین همسایه‌ی وودگارد، میدگارد بود. میدگارد سرزمین نوع بشر بود که در آن سلحشوران وایکینگ زندگی می‌کردند. آنها مردمانی محتاط بودند. هر از گاهی، اساطیر به میدگارد سر می‌زدند تا با انسان‌ها دیدار کنند.

در سرزمین انسان‌ها، خواهر و برادری به نام های «راسکووا» و «جالفا» مشغول بازی بودند که باران شروع به باریدن می‌کند. سپس از میان رعد و برق‌ها، ثور و برادرش لوکی به زمین می‌آیند. آنها به پدر و مادر راسکووا و جالفا می‌گویند که شب را در خانه آنها می‌مانند. برای شام، ثور بزش را می‌کشد و کباب می‌کند اما به همه می‌گوید که استخوان‌ها را نشکنند و سالم روی پوست بز بیاندازند تا صبح روز بعد دوباره او را زنده کند.

لوکی شرور هنگام خوردن شام، به جالفا می‌گوید یک استخوان را بشکند و از خوردنش لذت ببرد. فردای آن روز بز بیچاره زنده می‌شود اما پایش شکسته است. سپس لوکی به ثور پیشنهاد می‌دهد که جالفا را به عنوان خدمتکار با خودش ببرد تا درس خوبی به او بدهد. اما چه نقشه شومی در سر لوکی است؟ تماشای این انیمیشن را از دست ندهید. انیمیشن والهالا دوبله فارسی Valhalla را از ویزور تماشا کنید.