کیتبل | Kitbull
انیمیشن کوتاه مدت زمان: 9 دقیقه سال تولید: 2019

دانلود انیمیشن کیتبل Kitbull

انیمیشن کیتبل Kitbull یک انیمیشن کوتاه آمریکایی است که در استودیو پیکسار Pixar تهیه و تولید شده است. این انیمیشن کوتاه سومین پروژه‌ی برنامه «SparkShorts» پیکسار است. در این پروژه قرار است که با بودجه و زمان محدود، انیمیشن کوتاه تولید کنند. کارگردان این انیمیشن، «رزانا سالیوان» حدود یک دهه است که در پیکسار مشغول به کار است. او درباره‌ی ایده‌ی ساخت این انیمیشن کوتاه گفته که تماشای ویدیوی گربه‌ها و شیطنت و حرکت آنها همیشه برایش سرگرم‌کننده و دوست داشتنی بوده است. همچنین در زمان‌هایی که استرس دارد، تماشای آنها برایش آرام بخش است. او در مورد سگ پیتبل موجود در انیمیشن هم گفته که در زمان کالج با این نوع سگ بیشتر آشنا شده و به نظرش آنها موجودات مهربانی هستند و تصور غلطی از آنها وجود دارد.

نحوه‌ی ساخت انیمیشن کیتبل به صورت نقاشی‌های دستی است. سالیوان در این مورد می‌گوید که همیشه از تماشای انیمیشن‌هایی که شخصیت‌هایش با دست طراحی شده‌اند و نه کامپیوتر لذت می‌برده است. همچنین شخصیت گربه داستان اگر به صورت دستی نقاشی نمی‌شد، آن طور که باید از آب در نمی‌آمد. به نظر سالیوان، این متد ساخت با این بودجه کم و زمان محدود مناسب‌ترین کاری بود که می‌شد انجام داد.

داستان انیمیشن کیتبل با یک بچه گربه‌ی خیابانی شروع می‌شود. او یک وعده غذا برای خودش فراهم کرده و به سوی خانه‌اش می‌رود. خانه‌ی گربه، یک جعبه مقوایی در میان زباله‌های کنار یک خانه است. عصر همان روز او از سوراخ جعبه می‌بیند که صاحب خانه یک سگ پیتبل با خودش آورده است و به داخل خانه می‌برد. کمی بعد سگ خسته و زخمی برمی‌گردد. ظاهرا از او در مبارزه و شرطبندی استفاده می‌کنند. بچه گربه شاهد این ماجراها است و به تدریج با سگ دوست می‌شود و فکر فرار به سرشان می‌زند...

انیمیشن کیتبل در نود و دومین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین انیمیشن کوتاه سال نامزد دریافت جایزه شد اما جایزه را رقیبش انیمیشن عشق مو به دست آورد. امیدواریم از تماشای این انیمیشن لذت ببرید. ضمن آن که دیگر انیمیشن های محبوب اخیر مانند سونیک خارپشت ، مربی اژدها، داستان اسباب بازی 4 ، شگفت انگیزان، آتلانتیس 2 ، بره ناقلا ، باب اسفنجی پلیس را خبر کن ، جاسوسان نامحسوس و ... نیز در وب سایت ویزور برای دانلود و تماشا قرار گرفته است.

نقد و بررسی


ثبت نقد جدید

برای ثبت نقد باید وارد سایت شوید.