آستریکس در شهر گالها | Asterix the Gaul
سینمایی مدت زمان: 68 دقیقه سال تولید: 1967

دانلود انیمیشن آستریکس در شهر گالها Asterix the Gaul با دوبله فارسی

داستان انیمیشن آستریکس در شهر گالها از آنجا شروع می شود که هزاران سال پیش، جولیوس سزار در ادامه‌ی کشور گشایی‌هایش به سرزمین گل رسید و بعد از نبردی طولانی و سخت آنجا را فتح کرد. سزار رهبر مقاومت مردم گل را مجبور کرد که سلاح‌های مردم را بگیرد. تقریبا تمام سرزمین گل به سزار رسید. تمام سرزمین به جز دهکده‌ای کوچک اما مستحکم که توسط رومی‌ها محاصره شده بود. این همان دهکده‌ای است که قهرمان داستان ما یعنی «آستریکس» در آن زندگی می‌کند. او جنگجویی شجاع و قدرتمند است که یک تنه از عهده‌ی چندین سرباز بر می‌آید.

یک روز که آستریکس برای شکار از محدوده دهکده بیرون می‌رود با چند سرباز مواجه می‌شود و خیلی راحت آنها را از سر راهش برمی‌دارد. وقتی سرباز‌های گشتی رومی کتک خورده و نالان به مقر فرماندهی برمی‌گردند، فرمانده ارتش از دیدنشان عصبانی می‌شود و می‌گوید حتما رازی در قدرت مردم گل وجود دارد که یک نفر با جثه کوچک توانسته این همه سرباز را کتک بزند. چیزی که رومی‌ها از آن بی خبر هستند، معجون جادویی مردم گل است. آنها با خوردن این معجون قدرتی باور نکردنی می‌گیرند.

یک پیر دانا به نام «پانورامیکس» معجون جادویی را برای مردم تهیه می‌کند و کسی از فرمول سری تهیه‌ی معجون خبر ندارد. همه‌ی مردم دهکده اجازه‌ی خوردن معجون را دارند به جز یک نفر، آن هم دوست صمیمی آستریکس یعنی «اوبلیکس». او در کودکی در دیگ معجون افتاده و تاثیر نیروبخشی آن برای اوبلیکس دائمی شده است. حالا رومی‌ها قصد حمله به دهکده را دارند و مردم با خوردن معجون باید خودشان را آماده نبرد کنند...

انیمیشن آستریکس در شهر گل ها یا همان آستریکس در شهر گالها یک انیمیشن فرانسوی-بلژیکی محصول کمپانی Dargaud در سال 1967 است. این انیمیشن بر اساس کتاب مصوری با همین نام ساخته شده است. در ابتدا قرار بود کارتون Asterix the Gaul تنها از تلویزیون فرانسه پخش شود اما بعد اکران سینمایی گرفت. از آنجا که این انیمیشن مورد استقبال قرار گرفت، نسخه‌های دیگری از آن با داستان‌های متنوع ساخته و پخش شد.

انیمیشن آستریکس در شهر گال ها با دوبله فارسی را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا و دانلود کنید. ضمن آنکه دیگر انیمیشن های محبوب و جدید جهان مانند ویلوبی ها ، اسکوب، سونیک خارپشت ، هتل ترانسیلوانیا، فروزن 1 و ... نیز در وب سایت ویزور برای دانلود و تماشا در دسترس شما علاقمندان قرار دارد.