موش سر آشپز (زبان اصلی) | Ratatouille
زبان اصلی مدت زمان: 111 دقیقه سال تولید: 2007

دانلود انیمیشن موش سر آشپز - دانلود فیلم Ratatouille

در انیمیشن موش سر آشپز «رمی» یک موش است که حس بویایی فوق‌العاده دارد و عاشق آشپزی کردن است. اما زندگی برای موش‌ها به نحوی است که او امکان رسیدن به آرزویش یعنی سر آشپز شدن را ندارد. پدرش او را مسئول بو کردن غذاها کرده است. او غذای همه‌ی موش ها را بو می‌کشد تا از سالم بودن آنها اطمینان پیدا کند. او از این وضعیت خسته شده است، بنابراین یک تفریح پنهانی برای خودش در نظر می‌گیرد. او مواد مختلف را با هم مخلوط می‌کند تا به طعم های جدید برسد. اما او آشپزخانه ندارد و به سختی کارش را پیش می‌برد.

در ادامه انیمیشن موش سر آشپز ، رمی پنهانی به آشپزخانه پیرزنی که همه موش ها در زیر خانه‌اش زندگی می‌کنند می‌رود اما پیرزن متوجه حضور او می‌شود و همه جا را مرگ موش می‌ریزد. موش‌ها فراری می‌شوند. در طی این فرار بزرگ، رمی از خانواده‌اش جدا می‌افتد. سپس او به صورت اتفاقی وارد آشپزخانه‌ی یک رستوران می‌شود. در آنجا یک آشپز جوان کار می‌کند که خیلی دست و پا چلفتی است و سرآشپز از او ناراضی است. رمی تصمیم می‌گیرد به آن پسر راهکار دهد تا بتواند یک آشپز ماهر شود. اما وجود یک موش آن هم در آشپزخانه برای رستوران تهدید بزرگی است...

نام اصلی این انیمیشن راتاتویی Ratatouille است که با عنوان موش سرآشپز در ایران معروف شده است. راتاتویی نام یک خوراک فرانسوی است. انیمیشن موش سرآشپز یا راتاتویی اثر دیگری از Brad Bird است که انیمیشن‌های محبوبی مثل شگفت انگیزان 1 و شگفت انگیزان 2 را در کارنامه‌اش دارد. انیمیشن راتاتویی Ratatouille در نیمه‌ اول سال 2007 اکران شد و با استقبال بی‌نظیر مردم و تحسین منتقدان مواجه شد. انیمیشن موش سرآشپز نامزد دریافت 5 جایزه اسکار شد و از این میان اسکار بهترین انیمیشن سال را به دست آورد. همچنین جوایز گلدن گلوب و بفتا را در همین زمینه دریافت کرد. امیدواریم از تماشای این انیمیشن در ویزور لذت ببرید.

بالای ۶ سال