پاندا کونگ فو کار 1 (زبان اصلی) | Kung Fu Panda
زبان اصلی مدت زمان: 92 دقیقه سال تولید: 2008

انیمیشن دوبله فارسی پاندای کونگ فوکار / Kung Fu Panda

«پو» یک خرس پاندای چاق و تنبل است که با پدرش آقای پینگ که یک غاز است در رستورانی در دهکده کار می‌کند. او رویای کونگ فو کار شدن را در سرش دارد اما غیر از کمک در آشپزی و خوردن کار دیگری بلد نیست. او از دهکده، معبد بالای کوه را با حسرت نگاه می‌کند و آرزو دارد مثل یکی از مبارزان معروف معبد باشد.

در بالای کوه، ببری، میمون، لک لک، افعی و مانتیس زیر نظر استاد شیفو و استاد اوگوی مهارت‌های مبارزه خود را تقویت می‌کنند. یک روز استاد اوگوی به شیفو می‌گوید که به او الهام شده تایلانگ از زندان فرار کرده است. تایلانگ هم زمانی از شاگردان آنها بوده است اما به دلیل سرپیچی از فرمان‌ها و زور گفتن به مردم زندانی شده است. او بسیار قدرتمند است و حتی خودِ شیفو هم از او می‌ترسد. اوگوی می‌گوید یک روز یک نفر به راز قدرت بی نهایت پی می‌برد و جنگجوی اژدها می‌شود و حتی جلوی تایلانگ می‌ایستد.

اعلامیه‌هایی در سراسر دهکده پخش می‌شود که در آن نوشته شده قرار است جنگجوی اژدها را انتخاب کنند. پو هیجان زده می‌شود و به سمت میدان شهر می‌رود. او از دره‌ی سرخ خودش را به بالای کوه می‌رساند و خیلی اتفاقی وسط میدان مبارزه می‌افتد. در همین لحظه استاد او را به عنوان جنگجوی اژدها معرفی می‌کند. همه شاگردان و مردم از این انتخاب متعجب می‌شوند. حالا شیفو و دیگران باید او را برای مبارزه با تایلانگ و تبدیل شدن به جنگجوی اژدها آماده کنند...

انیمیشن پاندای کونگ فو کار اثری دیگری از کمپانی «دریم ورکس» است و موسیقی متن آن مثل بسیاری از دیگر آثار این کمپانی توسط «هانس زیمر» ساخته شده است. او برای ساخت این موسیقی به چین سفر کرد تا از موسیقی اصیل چینی الهام بگیرد. انیمیشن پاندای کونگ فو کار با بودجه‌ ١٣٠ میلیون دلاری ساخته شد و بیش از ٦٣١ میلیون فروش داشت. همچنین این انیمیشن نامزد جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال شد اما جایزه را رقیبش انیمیشن وال ای برد. پاندای کونگ فو کار انیمیشنی موفق بود و برای آن دنباله 2 و 3 هم ساخته شد. تمام قسمت‌های پاندای کونگ فو کار با دوبله فارسی را می‌توانید از ویزور کیدز تماشا کنید.