اولیور و دوستان | Oliver and Company
سینمایی مدت زمان: 74 دقیقه سال تولید: 1988

دانلود انیمیشن اولیور و دوستان با دوبله فارسی Oliver and Company

انیمیشن اولیور و دوستان Oliver and Company یک انیمیشن موزیکال و بیست و هفتمین اثر سینمایی کمپانی Waltdisney است و در نوامبر سال 1988 اکران شده است. انیمیشن اولیور و دوستان برگرفته از رمان کلاسیک «الیور تویست» نوشته‌ی «چارلز دیکنز» است. داستان این کارتون از این قرار است: در گوشه‌ای از نیویورک در کنار خیابان یک جعبه پر از بچه گربه قرار دارد. مردم در حال عبور با قیمتی کم این بچه گربه‌ها را با خود به خانه می‌برند. مدتی می‌گذرد و گربه‌ها رایگان عرضه می‌شوند. بالاخره همه‌ی آنها صاحب دار می‌شوند به جز یکی. یک گربه نارنجی بامزه به نام الیور که حالا تنها مانده است. باران شروع به باریدن می‌کند و بچه گربه‌ی کوچولو ناچار می‌شود جعبه را ترک کند. او خودش را به یک پناهگاه می‌رساند و شب را می‌گذراند.

در ادامه انیمیشن اولیور و دوستان در صبح روز بعد اولیور تلاش می‌کند نظر مردم عابر را به خودش جلب کند تا شاید سرپناهی همیشگی پیدا کند اما تنها چند بچه نظرشان جلب می‌شود که آن هم چون الیور یک گربه خیابانی است پدر و مادرها قبول نمی‌کنند او را ببرند. اولیور تنها و گرسنه در میان جمعیت است که ناگهان چشمش به یک دکه‌ی هات داگ فروشی می‌افتد. در همان لحظه یک سگ ولگرد به نام «داجر» از راه می‌رسد و به الیور پیشنهاد می‌دهد با هم همکاری کنند و چند هات داگ بدزدند. اولیور کوچولو هم قبول می‌کند.

اما داجر هات داگ‌ها را می‌دزدد و می‌رود. اولیور او را دنبال می‌کند تا سهم خودش را بگیرد. آنها به یک پناهگاه می‌رسند که سگ‌های دیگری هم در آن زندگی می‌کنند. آنها دوستان داجر هستند و با دزدی شکم خودشان را سیر می‌کنند. حالا اولیور باید حقش را از آنها بگیرد. آیا آنها با هم کنار می‌آیند؟

انیمیشن اولیور و دوستان نامزد جوایز اسکار و گرمی در بخش بهترین موسیقی فیلم شده است. انیمیشن دوبله فارسی اولیور و دوستان را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور تماشا کنید. علاوه بر این می توانید سایر انیمیشن های جذاب موزیکال مانند ترول ها 2 ، فروزن 1 ، فروزن 2 و انیمیشن های جدید مانند جاسوسان نامحسوس ، مربی اژدها و سونیک خارپشت را نیز در این وب سایت تماشا کنید.