هرکول | Hercules
سینمایی مدت زمان: 93 دقیقه سال تولید: 1997

دانلود انیمیشن هرکول Hercules با دوبله فارسی

انیمیشن هرکول سی و پنجمین اثر سینمایی بلند از والت دیزنی است و با برداشتی آزاد از داستان اسطوره یونایی، هرکول ساخته شده است. در افسانه‌ها آمده که هرکول یا هراکلس بزرگترین پهلوان اسطوره‌ای یونان و روم باستان فرزند پادشاه خدایان زئوس و آلکمنه بود. او نام‌آورترین قهرمان اسطوره‌ای یونان است. هرکول آخرین پسر فناپذیر زئوس و همچنین تنها کسی بود که از مادری فانی به دنیا آمده بود، و پس از مرگش تبدیل به خدا شد.

پروژه ساخت این انیمیشن در سال 1992 کلید خورد یعنی زمانی که هنوز بازخوردهای مثبت و تحسین منتقدان برای انیمیشن قبلی این کمپانی یعنی «علا‌الدین» بر سر زبان‌ها بود. همزمان با انیمیشن هرکول، صحبت‌هایی برای ساخت انیمیشن «جزیره گنج» هم مطرح شد. تا سال بعد، اولین نسخه‌ی فیلمنامه هرکول آماده شد. بعد از تکمیل تحقیقات در زمینه اسطوره شناسی این شخصیت، ساخت آن آغاز شد و بالاخره در سال 1997 انیمیشن هرکول اکران شد.

از همان ابتدا انیمیشن هرکول نظرها را به خود جلب کرد و نقدهای خوبی به خصوص برای موسیقی متن زیبایش دریافت کرد. این انیمیشن که با بودجه‌ای در حدود ٨٥ میلیون دلار ساخته شده بود بیش از ٢٥٢ میلیون دلار در دنیا فروش داشت. همچنین در بخش بهترین موسیقی متن نامزد دریافت جایزه اسکار و گلدن گلوب شد.

در انیمیشن هرکول داستان از این قرار است که بعد از تولد فرزند خدای خدایان یعنی زئوس، برادرش هادس که خدای دنیای مردگان است به او حسادت می‌کند و بچه را می‌دزدد. او همه‌ی تلاشش را می‌کند تا همه‌ی قدرت‌های مافوق بشری هرکول را از بین ببرد. در نهایت هرکول توسط پیرمرد و پیرزنی بزرگ می‌شود و به مردی قوی هیکل تبدیل می‌شود. او زندگی آرام و به دور از دردسری دارد تا اینکه یک روز دست تقدیر او را به معبد زئوس می‌رساند و او با گذشته خود روبه‌رو می‌شود...

شما می توانید علاوه بر این انیمیشن دیگر کارتون های محبوب و نوستالژیک مانند بانو و ولگرد ، سفیدبرفی، گربه های اشرافی ، دامبو و... را نیز در ویزور تماشا کنید.